Diğer sipariş kanallarımız

HAKKIMIZDA

Hakkımızda

Saka, yüksek üretim kapasitesine sahip Sakarya-Hendek fabrikasında, tarımsal arazilerden ve yerleşim merkezlerinden uzakta, en son teknoloji ürünü makinelerle, AB standartlarında ve % 100 hijyenik koşullarda el değmeden üretim yapmaktadır. Saka Hendek fabrikası, 2004 yılında faaliyete geçirilmiştir. Saka Su, Avrupa’daki en hızlı şişeleme tesislerinden birine sahiptir. Fabrikamız, yalnız Türkiye’nin değil Avrupa’nın da sayılı su fabrikalarından biridir. AB uyum yasaları çerçevesinde Sağlık Bakanlığı nezdinde çıkarılan “Doğal Mineralli Su” yönetmeliğine bağlı olarak 2007 yılında ilk doğal mineralli su ruhsatını alan Saka Su, içerdiği doğal ve dengeli mineral yapısı ile yurt dışında da tercih edilen bir marka konumundadır. Fabrikamızın yıllık üretim kapasitesi 1 milyar litredir. 2009 – 2010 yılları arasında fabrikamıza yapılan yatırımlar devam etmiş ve 5 milyon dolarlık hat ilavesi tamamlanmıştır. 2014 yılında cam şişe su üretimine ve 2016 yılında maden suyu üretimine başlanmıştır.

Saka yurt dışı satışları için doğal mineralli su sertifikasını, 2005 yılında Avrupa’nın en önemli akredite laboratuvarı SGS Fresenius Enstitüsünden almıştır. Uluslararası Lezzet ve Kalite Enstitüsü tarafından 3 Yıldız Superior Taste Award’a 2011-2012-2013 yıllarında üst üste layık görülerek Kristal Ödül’ü almıştır. Saka A grubu markalar arasında, sodyum diyetine uygun, sağlıklı bir vücut için ihtiyaç duyulan mineral düzeyinde dengeli ve değerli bir sudur. Tamamen doğal olan Saka; kaynağındaki mineral değerlerini el değmeden şişelerine doldurmaktadır. 

Yurt genelinde Edirne’den Hakkâri’ye hemen hemen her ilimizde bulunan Saka; tüketicilerimizi mineralli suyun faydalarını anlatarak mineralli su bilincini yükseltmek; yurt dışında elde ettiği itibarı, tüm tüketicilerimizle paylaşmayı ilke edinmektedir.

Bayilikle ilgili oluşacak yeni talepleri değerlendirerek, mevcut güçlü bayii teşkilatımıza dâhil etmek bizler için onurdur. Biz mevcut ve aramıza yeni katılacak olan bütün abonelerimize değer veriyoruz. Yeni aboneler kazanmak için çalışırken de, tüketici faydası ve insan sağlığını destekleyici bilgilendirme ve aktiviteleri ön planda tutuyoruz. Bu şekilde kampanya ve tanıtım faaliyetlerimizi arttırarak abonelerimizin ve tüm tüketicilerimizin bilinçli olarak sağlıklı ve dengeli bir hayat için tüketebilecekleri suyu temin etmeyi arzu ediyoruz.

Sağlık Kaynağı Saka, ilk doğal mineralli su ruhsatı alan marka olarak, tüketicisine sahip olduğu hijyenik ve en son teknolojiyle ürettiği ürünlerini ulaştırmada daha etkin çalışarak daha fazla insanımızın mineralli su tüketimi ile yaşam kalitesini arttırmalarına yardımcı olmayı hedeflemektedir.

Türkiye’nin AB standartlarına uygun ilk doğal mineralli suyu Saka Su’dur. Doğal mineralli su; özü değiştirilmemiş, mineral yapısı mevsimsel değişikliğe uğramamış ve kaynağında temiz olan su demektir. Sakarya ilinin, Hendek ilçesinde bulunan Keremali dağlarından gelen Saka, hızlı servis ve eğitimli dağıtım elemanları ile ürünlerini tüketicilerine ulaştırıyor.

İhracat
Saka Su, 5 kıtadan 25’i aşkın ülkeye kara, deniz ve demiryolu ile ürünlerini ulaştırmaktadır.

Saka, Türkiye’nin Avrupa Birliği tarafından onaylı tek doğal mineralli su markasıdır ve Türkiye’nin toplam su ihracatında %30 payı bulunmaktadır.

Saka kurulduğu günden itibaren çok etkili bir yurt dışı operasyonu yürütmektedir. Avustralya, Amerika, İngiltere, Japonya dâhil 25 ülkede satış yapmakta ve itibar görmektedir. Başta İngiltere ve Avustralya olmak üzere pek çok ülkede etkinlik ve sosyal sorumluluk projesine sponsorluk çalışmaları yapmaktadır.

Saka ulaştığı ülke sayısını ve yurt dışındaki performansını artırarak tercih edilen bir marka olma özelliğini sürdürecektir.

8,22 lik pH değeriyle  Doğal Mineralli Su olan Saka, yüksek kalsiyum, magnezyum ve düşük sodyum oranıyla susuzluğunuz ile birlikte sağlığınızı da düşünür.